„…buď vzorem…svým životem…“ 1. Timoteovi 4:12 (přel. z angl.)

Golfový hráč Davis Love III. si v roce 1994 nechal připsat jednu trestnou ránu v druhém kole Western Open. Aby uvolnil dráhu spoluhráče, posunul svou značku a pak si nemohl vzpomenout, jestli dal míček na původní místo. Protože si nebyl jistý, zahrál o jeden úder navíc a ten způsobil, že minul jamku. Z turnaje byl vyloučen (ironií zůstává, že pokud by se mu podařilo dát jamku, i kdyby byl poslední, získal by ten týden 2000 dolarů). Ke konci roku Loveovi chybělo 590 dolarů na vítězstvích, aby mohl postoupit na Masters, a potřeboval vyhrát jeden zápas, aby se dostal na tuto nejsledovanější golfovou událost. Naštěstí má tento příběh dobrý konec. Týden před touto velkou událostí se kvalifikoval díky vítězství v zápase v New Orleans a nakonec na tomto mistrovství v roce 1995 získal druhé místo a vydělal si tak 237 600 dolarů. Později se ho zeptali, jak by se cítil, kdyby se na mistrovství nedostal kvůli nešťastnému připsání trestné rány. Tehdy odpověděl: „Skutečná otázka zní, jak bych se cítil, kdybych vyhrál a strávil zbytek svého života uvažováním, zdali jsem nepodváděl.“ Je jednodušší si udržovat svou bezúhonnost, než ji zkoušet znovu a znovu získávat. Pavel dával instrukce Timoteovi: „Ve všech věcech…jim dávej dobrý příklad..zachovávaje v učení celistvost“ (přel. z angl.). „Tvé slovo ať je zdravé a nepochybné, aby protivník byl zahanben a nemohl o nás povědět nic špatného“ (Titovi 2:7-8, přel. z angl.). Udělat správnou věc tě může něco stát, ale bude tě to stát mnohem více, když se zřekneš svých zásad a uděláš špatnou věc.