„Jako novorozené děti mějte touhu jen po nefalšovaném duchovním mléku, abyste jím rostli ke spasení…“ 1. Petrova 2:2
Když přijde na čtení Bible, Dr. Howard Hendrich zdůrazňuje tři věci, kterých si neustále musíme být vědomi:
1) Náš postoj. Tak jako dítě sahá po lahvi, my bychom měli sahat po Božím Slovu. Malé dítě potřebuje mléko, aby ho udrželo při fyzickém životě, a my potřebujeme Písmo, aby nás udržovalo při duchovním životě.
2) Naše touha. My bychom měli „toužit“ po Božím Slovu. To je kultivovaná touha. Když někdo řekne: „Moc toho z Bible nezískávám,“ je to spíše komentář o tom člověku než o Bibli! Žalm 19:10 říká, že Písmo „je sladší než med“. Ale když to soudíme podle některých z nás, pak jsme to nikdy nevěděli. Existují tři základy typy biblických studentů. Existuje typ, pro který je to „protivný lék“. Pro ně je Slovo hořké, ale je dobré na to, co je bolí. Potom existuje typ „posekané pšenice“. Pro ně je Písmo výživné, ale suché. Je to jako jíst balík sena. Potom existuje typ „jahody se smetanou“. Ti se prostě nemohou nasytit. Jak získali takovou chuť? Tím, že hodovali na Božím Slovu. Vypěstovali si to, co Petr popisuje jako neukojitelnou touhu po duchovní pravdě. Který z těchto tří typů jsi ty?
3) Náš cíl. Cílem čtení Bible je „duchovně růst“. Nemůžeš růst aniž bys věděl, ale naneštěstí můžeš vědět a nerůst. Bible nebyla napsána, aby uspokojila naši zvědavost, ale aby nám pomohla být podobnými Kristu, ne aby naplnila naši hlavu biblickými fakty, ale aby proměnila naše životy.