„Spravedlivý, i když sedmkrát padne, zase povstane…“ Přísloví 24:16

I nejlepší baseballoví hráči trefí míč jen asi třikrát během deseti nadhozů. Jak mohou žít s tak vysokou mírou selhání? Tak, že se zaměřují na zákon průměru. Vědí, že když budou neustále trénovat odpaly, budou úspěšní. V roce 1952 běžel Roger Bannister na olympijských hrách a skončil na čtvrtém místě. Nezískal ani jednu medaili, ale odmítl se vzdát. Až do té doby považovalo mnoho odborníků za lidsky nemožné, běžet jednu míli za méně než čtyři minuty. Ale to byl Bannisterův cíl. 6. května 1954 se stal prvním člověkem, který to dokázal. Nyní to běžci zvládají pravidelně. Jaká je hlavní myšlenka? Když to odmítneš vzdát v okamžiku, kdy selžeš, budeš nakonec úspěšný. Jenom musíš být ochoten se znovu postavit a pokračovat v cestě dopředu.
V roce 1832 Abraham Lincoln nezískal pozici ve státní legislatuře. V roce 1833 selhal v podnikání. V roce 1835 zemřela jeho milovaná. V roce 1836 se nervově zhroutil. V roce 1838 nezískal pozici jako mluvčí Illinois House. V roce 1843 nezískal nominaci do kongresu. V roce 1854 se nedostal do amerického senátu. V roce 1856 nezískal nominaci na viceprezidenta. V roce 1858 se znovu nedostal do amerického senátu. Ale dodnes je považován za jednoho z největších amerických prezidentů.
Jeden moudrý muž došel k závěru: „Je omylem se domnívat, že lidé uspějí pouze skrze úspěch; často uspějí díky selhání.” A ty nejsi poražen, dokud ti minulost neodejme pozornost zaměřenou na budoucnost. Proto se neboj selhání.