„Kdo je mezi vámi moudrý … Ať to prokáže … ve vlídné moudrosti.“        Jakub 3:13, B21

Prvních sedm vteřin u lidí často rozhodne, zda tě budou či nebudou vnímat. Možná to není fér – ale je to fakt. Ve své knize „Jak mluvit, aby vám lidé naslouchali“ říká odbornice na komunikaci Sonya Hamlinová, že pokud soutěží sluch se zrakem, pohled vždycky vítězí. Píše: „Jsme schopni si vybavit 85 až 90 procent z toho, co jsme viděli, ale méně než 15 procent z toho, co jsme slyšeli. Bezpočet lidí ztratilo příležitost něco prodat, neuspělo u pracovního pohovoru nebo bylo odmítnuto hned na první schůzce proto, že jejich vystupování neodpovídalo očekávání. Buďte moudří a poproste svou rodinu nebo přátele, aby zhodnotili, zda náhodou nemáte sklon vysílat neverbální podněty, které odvádějí pozornost od toho, co chcete sdělovat.“
Jeden pastor o tom mluvil takto: „Nikdy jsem si neuvědomil, kolik neverbálních prohřešků jsem dělal, dokud jsem se neuviděl na videu. Teď je mou pravidelnou praxí podívat se zpětně na svůj přednes, abych zjistil nejen to, co jsem řekl, ale i to, jak jsem to řekl. Kamera nikdy nelže.“
Dobrý herec je schopný převyprávět příběh bez jediného slova, jednoduše jen pomocí výrazu své tváře. Ty předáváš svoji zprávu také podle výrazu své tváře, a to bez ohledu na to, zda si to uvědomuješ, či ne. Dokonce lidé s „tváří hráče pokeru“, kteří se honosí schopností nenechat nikoho nahlédnout do toho, co si myslí, něco sdělují – nevyřčený postoj jejich odstupu. Jejich protějšek si to vyloží tak, že smysluplné spojení s takovou osobou je nemožné. Pokud tvoje tvář „mluví“ – a tím si buď jistý – ujisti se, že mluví pravdu.