„Poklady získané lživým jazykem jsou pomíjivou nicotou…“ Přísloví 21:6, ČSP

Zachovat si poctivost je snazší, než ji znovu získat. Udělat správnou věc tě může něco stát, ale když se zřekneš svých zásad a uděláš špatnou věc, bude tě to stát mnohem víc. „Koroptev sedí na vejcích, ale mladé nevyvede. Tak ten, kdo nabude bohatství nespravedlivě, v půlce života je opustí a skončí jako bloud“ (Jeremjáš 17:11).
Golfista Davis Love si v roce 1994 ve druhém kole turnaje Western Open vysloužil trestnou ránu. Přesunul svou značku mimo dráhu jiného hráče a později si nemohl vzpomenout, zda přesunul svůj míček zpět na původní místo. Protože si nebyl jistý, dal sám od sebe ránu navíc. Kvůli této ráně nepostoupil dále v turnaji a byl vyřazen. Na konci roku mu chybělo na výhrách jen 590 dolarů, které by ho automaticky kvalifikovaly na Turnaj mistrů. Potřeboval ještě jednu výhru, aby se na tento prestižní golfový turnaj dostal. Naštěstí to dopadlo dobře. Týden před touto velkou událostí se kvalifikoval vítězstvím v turnaji v New Orleansu. Když pak na Turnaji mistrů v roce 1995 skončil jako druhý, vydělal 237 600 dolarů. Když se ho později ptali, jak by mu bylo, kdyby se kvůli té trestné ráně na Turnaj mistrů nedostal, odpověděl: „Otázkou spíš je, jak bych se cítil, kdybych vyhrál a pak po celý zbytek života přemýšlel, jestli jsem se nedopustil podvodu.“
Neboli slovy Shakespeara: „Buď ve dne v noci poctivý sám k sobě, a nebudeš moci být nepoctivý k nikomu jinému.“